51 mln na wewnętrzną obwodnicę

16 Październik, 2018

Bardzo ważnym punktem Piątki Karola, mojego planu na Siedlce, jest bezpieczna infrastruktura. Moje hasło brzmi BUDUJMY DALEJ. Dlatego jako priorytet stawiam budowę 4 i 5 etapu wewnętrznej obwodnicy miasta. Ta droga zepnie system w całość i odciąży centrum Siedlec z ruchu samochodów. Chcę jednak w tym miejscu mocno podkreślić, że zdobędziemy na nią pieniądze z zewnątrz.

  1. 4 i 5 etap wewnętrznej obwodnicy miasta – to znaczy, że za pieniądze ze wsparcia zewnętrznego wybudujemy ulicę, która połączy ul. Kazimierzowską z ul. Janowską i dalej z ul. Terespolską.
  2. Program budowy i utwardzenia dróg gruntowych – to znaczy, że przyjmiemy harmonogram budowy i remontów dróg, które pozostają nieutwardzone albo zniszczone.
  3. Remonty dróg osiedlowych i chodników – to znaczy, że dotrzemy do tych wszystkich miejsc, w których od lat nie zrobiono nic aby poprawić ich jakość.
  4. Park Aleksandria – to znaczy, że bez względu na to czy uda się pozyskać finansowanie zewnętrzne rewitalizacji parku zostanie on przywrócony mieszkańcom. Remont zostanie sfinansowany przez siedleckie firmy, które już deklarują pomoc w remoncie alejek.
  5. Skwer Sikorskiego – to znaczy, że nie będziemy budować tu ratusza, tylko stworzymy w tym miejscu skwer, z terenami zielonymi i ławeczkami. Zmienimy nawierzchnię ze starych płyt. Wyposażymy to miejsce w odpowiednie urządzenia rekreacyjne. Oddamy to miejsce w ręce Siedlczan.
  6. Elektromobilność czyli CarSharing – to znaczy, że Siedlce są w czołówce elektromobilności w Polsce. Daje to przewagę konkurencyjną miasta w dziedzinie innowacyjności, a dla Siedlczan oznacza możliwość korzystania z nowoczesnych technologii oraz czystsze powietrze.

Ostatnie 12 lat w Siedleckiej infrastrukturze to budowanie od podstaw. Obwodnice wewnętrzne, obiekty sportowe i kulturalne, inwestycje spółek miejskich, remonty i budowa wielu głównych ulic. Chcę jednak powiedzieć, że przed nami konieczność remontów ulic: Floriańskiej, Kilińskiego, Kazimierzowskiej przy SP nr 7.

W tym punkcie chcę ogłosić bardzo ważny projekt. To mój autorski program utwardzenia dróg gruntowych w mieście. Siedlce się rozwijają. Musimy konsekwentnie budować od podstaw drogi takie jak Adolfa Ganiewskiego, odcinek Smoczej i wielu innych, które potrzebują natychmiastowej inwestycji. Ten program będę realizował z żelazną konsekwencją.

Bezpieczna infrastruktura to także usuwanie niebezpiecznych miejsc, jak chociażby słynny przejazd bocznicy kolejowej przy ul. Składowej, czy widoczne i dobrze oznakowane przejścia dla pieszych w pobliżu szkół. Wszystko to zgłaszali Państwo na Siedleckiej Mapie Potrzeb.

Karol Tchórzewski