Budowa żłobków i placów zabaw

13 Październik, 2018

1 czerwca zapowiedziałem budowę drugiego w mieście miejskiego żłobka i dziś podtrzymuję dane słowo. Żłobek powstanie przy ul. Jana Pawła II. Na działce obok DPS, na której ogrodzeniu wisi dziś tablica „na sprzedaż”. Skorzystamy z rządowego programu Maluch +, który finansuje budowy żłobków i przedszkoli. W kolejnych latach takich placówek powinno powstać więcej. Jeśli obdarzycie mnie Państwo zaufaniem, zapewniam, że do tego doprowadzę.

Po pierwsze silne siedleckie rodziny:

  1. Miejski żłobekto znaczy, że wybudujemy nowy publiczny żłobek przy ul. Jana Pawła II
    na działce miejskiej, która obecnie jest na sprzedaż.
  2. Place zabawto znaczy, że ulepszymy i doposażymy istniejące obiekty i wybudujemy nowe
    w miejscach, które wcześniej uzgodnimy..
  3. 500 + do maturyto znaczy, że każdy uczeń zamieszkały w Siedlcach objęty rządowym programem 500+, który skończył 18 lat ale kontynuuje naukę, otrzyma wsparcie od miasta do czasu ukończenia szkoły i zdania matury.
  4. Karta siedlczaninato znaczy, że wprowadzimy dodatkowe wsparcie dla osób zamieszkałych i płacących podatki w naszym mieście.
  5. Obiad dla seniorato znaczy, że każda osoba na emeryturze będzie mogła w określonych godzinach zjeść obiad w stołówce w przystępnej cenie.

Szanowni Państwo, najważniejszym filarem społeczeństwa jest rodzina. Szczęśliwa rodzina to miejsce, z którego czerpiemy siłę, dzięki której łatwiej nam pokonywać przeciwności losu i stawiać czoło nawet największym wyzwaniom. Rodzina to także nieustanna praca nad wychowaniem dzieci, dzieci, dla których chcemy wszystkiego co najlepsze. Sam jestem ojcem trójki maluchów i znam to od podszewki. Dlatego pierwszym i najważniejszym punktem mojego planu działania jest pomoc siedleckim rodzinom. Chcę, abyście mieli Państwo też godne miejsca do wypoczynku i rekreacji. Jeśli oddacie na mnie głos, gwarantuję rewitalizację Miejskiego Parku Aleksandria i Placu Sikorskiego. Budowę w mieście nowych placów zabaw na miarę XXI wieku. Wprowadzimy też kartę siedlczanina, dzięki której każda osoba zameldowana w mieście i tu płacąca podatki będzie mogła korzystać z ulg w siedleckich ośrodkach kultury czy sportu, a także w przedsiębiorstwach prywatnych, jak szkoły, sklepy, placówki opieki zdrowotnej, które będą chciały przystąpić do programu.

Karol Tchórzewski